İBB 2013 bütçesi tartışmalarla açıklandı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 8 milyar TL olan 2013 bütçesinden yatırımlara 5 milyar TL ayrıldığını belirterek, 2013 yılı için hedefledikleri yatırımları sıraladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 8 milyar TL olan 2013 bütçesinden yatırımlara 5 milyar TL ayrıldığını belirterek, “İSKİ, İETT bütçeleri dahil olunca konsolide bütçe 13.6 milyar TL, şirket ciroları da eklenince konsolide bütçe 23.4 milyar TL’dir. Küresel krize rağmen bu gerçekten büyük bir rakam” dedi.

CHP GRUBUNDAN ELEŞTİRİ

CHP’li Meclis Üyesi Hakkı Sağlam söz alarak şunları belirtti:

İstanbul halkı size mi yetki verdi, Sayın Başbakan Erdoğan’a mı? Bu soruları bir kez daha sormamızda yarar var. Yerel yönetimler ellerinizden giderken sesiniz çıkmadı. Kışlanın yıkılması ne kadar yanlışsa şimdi de yapılması yanlıştır. Sayın Başkan bunu iyi bilir, mimardır. Kartal-Kadıköy Metrosu doğru projedir ama 2012’de eksiklere rağmen açılan projede ciddi yanlışlar, ciddi maliyet hataları vardır. İstanbul kentinin sınırları gelişti. 151 köy bağlandı. O zaman bu köylere neden hizmet götüremediğinizi açıklamalısınız. Boğaziçi ve tarihi yarımadaya yapılanlar affedilmeyecek. Tarihi yarımada ve Boğaziçi’ndeki tarih, Topbaş ve AK Parti’yi yargılayacak. Bu bütçe de İstanbullular’a hizmet etmeyecektir. Bütçenin kullanımında ayrımcılık vardır.

x