Kartal’da öğretmenler günü böyle kutlandı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutladı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün İhsan Zakiroğlu İlkokulu’nu ziyaretiyle başlayan etkinlikler, Eğitim-İş Sendikası üyelerine verilen yemek ve Atatürk Portreleri fotoğraf sergisiyle devam etti. Kutlamalar Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’ndeki düzenlenen konser ve gösterilerle son buldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün İhsan Zakiroğlu İlkokulu’na yaptığı ziyaretle başladı. Okul Müdürü Selahattin Demirci ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Öz, öğretmenlerin tek tek bayramını kutladı. Öğrencilerle de bolca vakit geçiren Başkan Öz’e, okul yönetimi ve aile birliği adına üzerinde kendi fotoğrafı bulunan duvar saati hediye edildi.

Daha sonra Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Eğitim-İş Sendikası üyesi öğretmenlere kutlama yemeği düzenledi. Kartal’da bir restoranda düzenlenen yemekte bir araya gelen öğretmenler, bütün gece boyunca fasıl eşliğinde hoşça vakit geçirdi. Düzenlenen gecede konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “Eğitim-İş Sendikası kurulduğunda Başkanım bize geldi, o zaman yanlış hatırlamıyorsam 37 üye vardı. Şimdi bu üye sayısının artığını görmek, Atatürkçülerin bir arada olduğunu görmek, benim için büyük bir mutluluk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ismini ve resmini ve heykelini dünyada hala yıkamadılar, yıkmak istiyorlar yıktırmayacak olanlar da biziz” dedi. Geceye ayrıca Eğitim-İş İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Abidin Baysal, Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç Dr. Orhan Çekiç ve Kartal Belediyesi Kreş öğretmenleri katıldı. Gecede, Tüm öğretmenler adına Eğitim-İş İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Abidin Baysal, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e desteği için teşekkür ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün portre silüetinin olduğu tuz lambası hediye etti.

Kutlama programı daha sonra Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde devam etti. Etkinlik kapsamında sahneye ilk olarak Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu çıktı. Halk müziğinin unutulmayan eserlerinin Özgür Doğan şefliğinde koro ve solo olarak seslendirildiği konser, Doğu Karadenizliler Derneği’nin Horon Ekibi’yle devam etti. Karadeniz bölgesinin oyunlarını sahneleyen ekip, izleyenlere eşsiz bir gösteri sundu.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde kutlama programı Kartal Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Halay ve Karşılama Ekipleri’nin gösterileriyle devem etti. Kırklareli yöresine özgü halk oyunlarını izleyicilere sunan ekipten sonra sahneye, Azeri Dans performansı ve Hayati Apaydın ile birlikte Zeybek dansı sergileyen Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Simay Bodur çıktı. Bodur, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Program sonunda kapanış konuşmasını yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza İkisivri, düzenlenen programın öğretmenlere armağan olduğunu söyleyerek, öğretmenlerin kendi yetiştirdikleri öğrenciler tarafından sergiledikleri performanslarla ödüllendirildiğini ifade etti. Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencileri, Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında “Atatürk Portreleri” isimli fotoğraf sergisi düzenledi. 23 – 30 Kasım tarihleri arasında Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde açılan sergi, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

x