Yüce Atatürk ve Madiba TT Arena’daydı

- Yorumlar

Juventus karşılaşması için Türk Telekom Arena’ya gelen Galatasaray taraftarları, tribünde ‘Yüce Atatürk’ pankartı açarak Fethiyespor’a destek oldu…

Herşeye rağmen bu halk ATATÜRK’ü unutmayacak

Geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe – Fethiyespor karşılaşması öncesinde yapılan seremoniye ‘Yüce Atatürk’ yazılı tişörtle çıkan konuk takım, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedilmiş, bu olayda Türkiye’nin gündemine oturmuştu. PFDK ise açıklamasında ‘ceza tayinine yer olmadığına’ diyerek PTT 1. Lig ekibine ceza vermemişti.

UEFA Komitesi de FIFA gibi Nelson Mandela’nın vedasına kayıtsız kalmadı. Şampiyonlar Ligi maçları öncesi Madiba anılırken, Türk Telekom Arena Stadı’nda Şampiyonlar Ligi tanıtım özel mesajı yayınlanarak “Dünya seni asla unutmayacak” yazılı Mandela klipleri döndürüldü. Arena Stadı’nda saha zeminine de maç öncesi aynı mesaj yer aldı: “Madiba….The World will never forget.” Seremoni sonrasında da iki takımı oyuncuları omuz omuza vererek UEFA’nın hazırladığı özel pankartın önünde basın mensuplarına poz verdi.

Galatasaray, TT Arena’nın dışına dev bir Nelson Mandela posteri astı. Sarı kırmızılı kulüp ayrıca resmi internet sitesinin açılış görüntüsü olarak da Arena’nın girişine asılan Nelson Mandela posterinin fotoğrafını koydu. Galatasaray bu tutumuyla, PFDK’ya sevk edilen ve henüz cezası açıklanmayan Drogba ve Eboue’ye de desteğini göstermiş oldu.

22483022

x