Arnavutköy’de engelliler unutulmadı

Arnavutköy Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile düzenlenen programda her yıl olduğu gibi bu yıl da engellilerimiz ve yakınları bir araya geldi. Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi AYEM’in önderliğinde gerçekleştirilen programda engellilerimiz için bugüne kadar yapılan çalışmalara değinilerek, gelecekte ki hedefler engelli aileleri ile paylaşıldı.

Program ile ilgili duygu ve düşüncülerine açıklamak üzere kürsüye gelen Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı yaptığı konuşmada; “Öncelikle geleneksel şekilde her yıl gerçekleştirdiğimiz bu programa destek veren herkese ve iştirakte bulunan ailelere, vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Arnavutköy de çok kıymet verdiğimiz merkezlerimizden birisi olan AYEM’in ilk kurulduğu günden bugüne göstermiş olduğu gelişimin ve sunduğu hizmet artışının beklentilerimizin üst seviyelerine ulaşması, bizleri çok mutlu etmektedir. Önceleri hangi vatandaşımızın neye ihtiyacı olduğunu tespit etmekte zorlanırken, şimdi sayısı binlerle ifade edilen rakamlara ulaşmış durumdayız. Yapılan saha çalışmaları ile her geçen gün hizmet kalitesini ve bu hizmetlerden faydalanan engelli sayısını artırıyor olmamız geldiğimiz noktayı ifade etmektedir. Engellilerimize, yaşlı vatandaşlarımıza Allah’tan kolaylık diliyorum. Daha güzel günleri hep birlikte görebilmek adına, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Bütçe Artıyor

AYEM’in kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmaların anlatıldığı film gösterimi ile devam eden programda yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz yıl engelliler için harcanan 450 Bin TL’lik bütçenin gelecek yıl, 1 Milyon TL olacağı açıklandı.

AYEM’in cilt bakım kursundan mezun olan kursiyerlere sertifikaları verildikten sonra engelli çocukların hazırladığı renkli gösterilerle program sona erdi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar