TKP’den Kartal’da ki bıçaklı saldırı hakkında açıklama

- Yorumlar

TKP İstanbul İl Örgütü, Kartal’da Başbakan Erdoğan’ın mitinginden çıkan AK Partili olduğu iddia edilen bir grubun seçim çalışması yapan TKP’lilere saldırarak bir TKP üyesini bacağından bıçaklamasının ardından bir açıklama yayımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kartal’da yaptığı mitingin ardından AK Partili olduğu iddia edilen bir grubun seçim çalışması yapan TKP üyelerine yaptığı saldırı sonrasında TKP İstanbul İl Örgütü bir açıklama yayımladı.

TKP’nin açıklaması şöyle:

Hesabını soracağız

Bugün Kartal’da AK Parti üyeleri yaptıkları miting sonrasında seçim çalışması yapan TKP üyelerine saldırdı. Saldırıda bir TKP üyesi bacağından bıçak ile yaralandı. AK Parti iktidarı yenilmiştir. Ancak ne olursa olsun yıllarca bu halka çektirdiklerinizin ve yaptığınız saldırıların hesabını soracağız.

Kartal’da öğlen saatlerinde gerçekleşen olayda, miting sonrasında dağılan AK Parti’li grup, Kartal Bankalar Caddesi’nde seçim çalışması yapan TKP üyelerine saldırdı. Saldırı esnasında silah ve bıçak kullanan AK Parti’liler, üyemiz Aykut Tunç’u bacağından bıçakladı. Arkadaşımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Yaptıkları saldırı sonrası AK Parti’liler olay yerinden kaçarcasına uzaklaşmıştır.

Kapalı kapılar arkasında savaş tezgahlayan, halkın zenginliklerini bin bir numarayla cebe indiren gerici, faşist AK Parti iktidarı halka karşı silah kullanmaktan geri durmayacağını bir kere daha göstermiştir.

Ancak şunu unutmasınlar: Bu ülkenin aydınlık ve yurtsever insanları, devrimcileri, komünistleri halka karşı doğrulttuğunuz bütün bu silahları geri döndürmesini bilecektir.

Çok açık bir seçim yenilgisi yaşayacağı artık ayyuka çıkan AK Parti iktidarı, eli silahlı sivil tetikçilerine iş gördürmeye çalışma icazeti içerisindedir. Sözümüz var: Kartal ve İstanbul’un hiçbir yeri size yar olmayacaktır.

Türkiye Komünist Partisi

İstanbul İl Örgütü

x