Mehmet Uslu’dan altın dokunuş

- Yorumlar

Kartalspor TKİ Tavşanlı Linyitspor ile yaptığı maçı uzun süre 1-0 önde götürmesine rağmen son dakikalarda hakemin verdiği tartışmalı penaltının gole çevrilmesi ile skorun 1-1 olmasını engelleyemedi. Uzatma anlarında endirek vuruş kazanan Kartalspor Mehmet Uslu’nun golü ile karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı.

10.dakikada  Ahmet Gökhan Güney’in golü ile temsilcimiz 1-0 öne geçti. Maç uzun süre Kartalspor’un hakimiyeti ile devam ederken 85.dakikada hakem penaltı düdüğü çaldı. Ümit’in golü ile skor eşitlenirken maçın bitmesine 1 dakika kala hakem ceza sahası içinde endirek serbest vuruşa hükmetti. Mehmet Uslu’nun önüne yuvarlanan topu müthiş bir vuruşla gole çeviren Uslu Kartalspor’u zafere taşırken taraftarın galibiyet özlemini de gidermiş oldu.

TRT Şeş ekranlarından da Kürtçe ve Türkçe yayınlanan maç oldukça zevkli geçti. Maçın 85.dakikasından itibaren hakemin verdiği penaltı sebebiyle Kartalspor taraftarı sinirlenirken “Yıldırım Demirören Yeter” sloganları yankılandı. Haftalardır hakem hataları ile maç kaybeden Kartalspor bu maça öyle bir konsantre olmuştu ki son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadı ve sahadan zaferle ayrıldı.

x