Üsküdar Gençlik Merkezi, KKTC’ye Örnek Olacak

Kıbrıs ve Gençlik projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerine katılmak için 3 günlüğüne İstanbul’da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Üsküdar Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte Üsküdar Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Eroğlu, tiyatro ve müzik salonları, iş atölyeleri, kütüphane, spor salonları ve sınıfları gezdikten sonra yaptığı açıklamada başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere kendilerine uygulanan izolasyonlara rağmen geçen yıl 136 milyon TL ihracat yaptıklarını dile getirirken önemli olanın kafalardaki izolasyonu kaldırmak olduğunu söyledi.

Gençliğin kafalardaki izolasyonu fiilen geçersiz hale getireceklerini belirten KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Üsküdar Gençlik Merkezi gibi merkezlerin gençliğin yetişmesi ve sosyalleşmesi anlamında önemli hizmetler yerine getirdiğini ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Üsküdar Gençlik Merkezi’nin en iyi gençlik merkezi projeleri arasında olması nedeniyle ödüllendirildiğinin altını çizen Eroğlu, bu tür merkezlerin Yavru Vatan için de büyük önem taşıdığını dile getirdi. Kıbrıs gençliğinin hem ruhen, hem zihnen ve hem de bedenen gelişmesi için kendilerinin de böyle merkezlere ihtiyaçları olduğunu ifade eden Eroğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın tecrübelerinden faydalanmak adına kendisini KKTC’ye davet ettiklerini söyledi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar