Kartal’da sokak hayvanları için yiyecek dağıtıldı

Kartal Belediyesi, kar yağışı nedeniyle yiyecek ihtiyacını karşılamakta zorlanan sokak hayvanları için yiyecek dağıtımı yaptı.

Kartal’ın 20 mahallesinde belli noktalara kuru mama bırakan Kartal Belediyesi, hayvanların aç kalmamaları için 30 ton mama tedarik ederek 10 tonunu barınaklara verirken 20 tonunun da kış boyunca sokak hayvanları için kullanılacağını açıkladı.

KIŞ BOYUNCA HAYVANLAR AÇ BIRAKILMAYACAK

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban, “Bizim yıl boyu olan çalışmamız ihtiyaç doğrultusunda yazın su desteği şeklinde olurken kışın da özellikle sadece evcil hayvanların değil yabani hayvanların da aç kalmaması için kuru mama şeklinde desteğe devam ediyoruz. Hayvanlar burada aç kalmasın, yaşamlarını idame ettirsinler diye böyle bir çalışmayı yapıyoruz. Bu maksatla kış boyu yetecek kadar kuru mama stokladık. Havanın özellikle zor olduğu koşullarda bu şekilde destek veriyoruz ve bu devam edecek. İlçe genelinde tedaviye ihtiyacı olanları kliniğimizde tedavi etmeye devam ediyoruz ama gıda ihtiyacı olan hayvanlar için özellikle ormanlık alanlara mama bırakmaya ve Kartal Belediyesi’nde kayıtlı olan 200 civarında yerel hayvan gönüllüsü eliyle de her noktada desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kartal Belediyesi personeli ve ilçedeki hayvansever gönüllüler aracılığıyla 15 ton köpek maması, 5 ton da kedi maması olmak üzere toplam 20 ton mama, sokak hayvanlarına dağıtılacak. Ayrıca barınakta yaşayan hayvanlara da 10 ton mama verileceği belirtildi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar