Kartal Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nin 2015-2016 sezon açılışı yapıldı

- Yorumlar

Kısa bir süre önce genel kurul kararı ile isim değişikliği yapılarak Kartal Musiki Derneği olan adı Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği olarak değiştirilen Kartal’ın en önemli müzik ve sanat merkezlerinden olan derneğin 2015-2016 sezon açılışı gerçekleştirildi.

Sezon açılışına; Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Feyyaz Kaynak ve Ali Apaydın’ın yanı sıra Atalar Mahallesi Muhtarı Erhan Gümüş, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Kartal’da yıllardır musiki denince akla ilk gelen kurumlardan biri olan Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nin 2015-2016 sezon açılışı, Atalar Viyadük altında bulunan dernek merkezinde düzenlenen konserler ile gerçekleştirildi. Sezon açılışı nedeniyle kısa bir konuşma yapan Dr. Arif Şanlı, 2015-2016 sezonunda derneğin çalışmalarının hızla devam edeceğini belirterek satranç kursunun da açılacağını söyledi.

Şanlı sözlerine şöyle devam etti:

Biliyorsunuz derneğimiz önce Kartal Musiki Derneği ismi ile kurulmuştu. 20 yılı doldurduktan sonra genel kurulumuzun aldığı karar ile adı Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği olarak değiştirildi. Ancak Kartal, bizim için ayrıcalıkları olan bir yer. Burada gerek Kaymakamlarımız, gerekse Belediye Başkanlarımız ile yardımcılarının destekleri ile bu günlere geldik. Okul hüviyetinde yıllardır devam ediyoruz. 200 civarında öğrenci, 20 civarında da öğretmeni olan bir okul burası. Aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi ile birlikte çalışıp öğrencilerimize belge veriyoruz. Bizdeki eğitim, gerçekten üst düzey. Öğretmenlerimiz konservatuvar mezunu olarak, sesleri ile sazları ile ve teorik bilgileri ile gerek Türk Halk Müziği’nde, gerek Türk Sanat Müziği’nde, gerekse çok sesli müzikte çok değerli müzik bilgi ve yeteneklerine sahip. Ben bu yönden çok mutlu ve gururluyum. Yeni sezonumuz hayırlı olsun.

Daha sonra sahne alan Türk Halk Müziği Koro Şefi ve aynı zamanda TRT sanatçısı olan Ahmet Turan Şan, Yurdagül Fıratan, Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu Şefi Seda Düzyol ve Fasıl Korosu Şefi Çağdaş Suseven birer konser vererek misafirlerine keyifli dakikalar yaşattı.

x