Kartal Belediyesi’nden kardeş belediye’ye ziyaret

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, kardeş belediye Bulgaristan’ın Kırcaali kenti olan Ardino Belediyesi’ne “Ardino Güz Festivali” kapsamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi’nin ülkeler ve şehirler arasında oluşturduğu dostluk kapsamında hayata geçirdiği kardeş belediyeler dayanışması devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün desteğiyle oluşturulan ’Kardeş Belediyeler’ projesiyle kültürel köprüler oluşturuluyor. Kartal Belediyesi bu kapsamda Ardino’da düzenlenen Ardino Güz Festivali’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

BAŞKAN RESMİ MURAT KARŞILADI

Yaklaşık 10 saat süren Bulgaristan yolculuğunun ilk ayağı, Türklerin yoğun olarak yaşadıkları tek İl olan Kırcaali vilayeti oldu. Kırcaali’de 1 saat dinlenme ve gezi molası verildikten sonra heyet, festival alanına vardı. Festival alanında heyeti Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat karşıladı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Murat,“Hoş geldiniz sizleri Ardino’da konuk etmenin sevincini ve mutluluğunu bir arada yaşamanın heyecanı içerisindeyim. Bir süre önce kardeş belediyemiz olan İstanbul’un Kartal belediyesi ile olan kardeşlik ve dostluğumuz pekişmiştir” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZ’E TEŞEKKÜR ETTİ

Murat’a Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün sevgi ve selamları heyet tarafından iletilerek hediyesi takdim edildi. Kartal Belediyesi heyetinin Ardino Güz Festivali’ne katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat: ” Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz’e özellikle Ardino halkı ve şahsım adına belediyemize olan katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından ağırlanan Kartal Belediyesi heyeti ziyaret kapsamında, Filibe (Plovdiv) şehri, Darıdere (Zlatograd), bir adıyla Eğridere, diğer adıyla Ardino’da bulunan Orta Çağ’dan kalma Şeytan Köprüsü, Kapalı Pazar Yeri, Türkan Çeşmesi, Kırcaali’nin Podkova köyünde bulunan ve Osmanlı döneminde 1428 yılında çivi kullanılmadan inşa edilen Yedi Kızlar Camii’ni gezdi. Heyet yaklaşık 3 gün süren ziyaretin ardından Türkiye’ye döndü.

KARDEŞ BELEDİYE ZİYARETİ (4)

x