Kartal’ın Yelkenci Çocukları Sertifikalarını Aldı

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün teşviki ve desteği ile düzenlenen ve 8-11 yaş arasındaki çocukları yelken sporu ile buluşturan Yelken Yaz Okulu, 2015 yaz sezonu eğitimlerini tamamladı. Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğiyle açılan Kartal Belediyesi Yelken Yaz Okulu’nun 2015 yaz sezonu eğitimini tamamlayan çocuklar, Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı. Eğitimlerini tamamlayan çocuklara, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın eğitim sertifikalarını takdim etti.

Küçük yelkencilerin sertifika törenine Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Özel Kalem Müdürü Musfata Fehmi Okay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Aydın Sezen, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar katıldı.

“Kartal’da deniz sporları öne çıkıyor”

Tören sonrası konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, “Eski bir belediye başkanı olarak, çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Belediyelerimizin, gençlerimizin ve çocuklarımızın çevreleriyle uyumlu bir şekilde yetiştirilmeleri gerektiği düşüncesindeyim. Bunu, belediyelerin temel bir görevi olarak değerlendirmekteyim. İstanbul’da, hele de adalarla karşı karşıya olan Kartal ilçemizde deniz sporları öne çıkmaktadır. Bir başka yerde dağcılık olabilir, bir başka yerde binicilik olabilir. Gençken ben de binicilik federasyonunun açtığı bir kursa katılıp binicilik sertifikası almıştım. Onu anımsayarak söylüyorum; ama hangi alanda olursa olsun belediyelerin bu tür çalışmalarını asfalt ve su çalışmaları kadar önemseyen biriyim. Sevgili çocuklarımızı kutluyorum ve onlara başarılar diliyorum. Bu tarz çalışmaları önemsediği için de Kartal Belediyesi’ni kutluyorum” diye konuştu.

x