Gökhan Yüksel

Agon Dans Derneği̇ 16.yılını kutladı

- Yorumla

Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, kısa adı AGON olan Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Gençlik ve Spor Klubü Derneği’nin “Dans Dolu 16 Yıl” gecesine katıldı. Bu yıl 16.sı düzenlenen dostluk ve dayanışma yemeğinde dernek üyeleri ve dans tutkunları ile bir araya gelen Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına verdiği önemi ve değeri bir kez daha dile getirdi.

AGON Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Koca, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Kartal’da yaptığı çalışmalar ile sanata değer veren bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek “Başkanımız maddi manevi ne zaman kendisine gitsek her talebimize önem veriyor. Gerek yurt içi gerek yurt dışında ülkemizi temsilen katıldığımız organizasyonlarda bizlerden desteğini esirgememiştir. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kültür ve sanatı her zaman önemsediğini dile getiren Kartal Belediye Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan da “AGON, Anadolu kültür ve dansının yaşatılmasında önemli bir görevi yerine getiriyor, bunu görüyoruz. Böylesine toplumsal ve kültürel değerleri yaşatan, her yaştan insana eğitim veren, yöresel danslar olmak üzere her türden dansla insanı buluşturan sizlere yardım etmek bizlerin görevi ve iyi ki yapmışız ” dedi.

x
Yorumlar