Kartal sokaklarında hayallere engel yok

- Yorumlar

Engelliler Haftası’ dolayısı ile “Hayaller Engelsiz Sokakta” etkinliği düzenledi

“Kartal’a Engel Yok!” sözünü belediyeciliğin temel felsefesi haline getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Hamam Sokak’ta “Hayaller Engelsiz Sokakta” etkinliği düzenlendi.

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü ve Kartal Sabri Taşkın Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) işbirliği ile Kartal Hamam Sokak’ta düzenlenen “Hayaller Engelsiz Sokakta” etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik boyunca engelli vatandaşlar ve aileleri gönüllerince eğlendi. Etkinliğe Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Gülcemal Fidan, Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Birimi Sorumlusu Özgür Uğur, , Kartal Sabri Taşkın Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürü Nafiye Öztuğ, kreş öğretmenleri, öğrenciler, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Kreş öğrencilerinin de yer aldığı etkinlikte minikler katılımcılara; ritim, ipli kukla, zeybek, balon, resim ve koro şarkılarından oluşan bir gösteri sundu. Büyük bir emek ile hazırlanan gösteriler ilgi ile izlendi. Etkinlikte konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay: “Böylesine güzel bir etkinliğin hazırlanmasını sağladığı için başta Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz olmak üzere Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne ve Sabri Taşkın Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’na teşekkür ediyorum. Etkinliğe katıldığınız için de hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

Kartal Sabri Taşkın Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürü ve öğretmenlerine Kartal figürlü plaket takdim eden Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: ”Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan siz değerli Kartallılara teşekkür ediyor, güzel öğrencilerimizin teker teker gözlerinden öpüyorum. Emeği geçen herkese de teşekkürlerimi sunuyorum. Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz Başkanımızın da dediği gibi Kartal’a engel yok! Biz engelleri aşmaya devam edeceğiz.”

Etkinliğin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler “Hayallere Engel Yok!” diyerek ellerindeki balonları uçurdular.

KARTAL SOKAKLARINDA HAYALLERE ENGEL YOK (17)

KARTAL SOKAKLARINDA HAYALLERE ENGEL YOK (1)

KARTAL SOKAKLARINDA HAYALLERE ENGEL YOK (2)

KARTAL SOKAKLARINDA HAYALLERE ENGEL YOK (10)

KARTAL SOKAKLARINDA HAYALLERE ENGEL YOK (15)

x