Komposi̇zyon yarışmasında ödüller sahi̇pleri̇ni̇ buldu

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kartal’daki liseler arasında ”Baş Öğretmenim Oku Dedi” konulu bir komposizyon yarışması düzenledi. Yarışmada derece elde eden öğrencilere ödülleri, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören ile takdim edildi.

Ödül törenine; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Güresel Öğüt, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Doç. Dr. Metin Kafkas, Şair-Yazar Yüksel Yazıcı, Yazar Osman Ünal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan ödül töreni, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Mustafa Fehmi Okay’ın yarışmada derece elde eden öğrencilere ödüllerini takdim etmesi ile son buldu. Seçici kurula plaket takdim eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt: “Her yıl yapmayı düşündüğümüz bu tarz yarışmalarla ilçe genelinde kitap okumayı daha çok yaygınlaştıracağız.” dedi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay da kompozisyonun öğrencilerin öğrenmesinde en etkili yollardan bir tanesi olduğunu belirterek öğrencileri başarılarından ötürü tebrik etti.

Yarışmaya Katılan Okullar:

Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları, Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kartal Anadolu Lisesi, Kartal Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kartal Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi, Kartal Süleyman Anadolu Lisesi, Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi, Kartal Özel Dörtler Temel Lisesi, Burak Bora Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Yakacık Doğa Anadolu Lisesi,

Komposizyonda Dereceye Giren Öğrenciler:

1) Beril Sena İzpaya
2) Edanur Yılmaz
3) Asıha Hacıveya
3) Özhan Öztürk

Ençok kitap okuyanlar sıralaması

1) Aleyna Kök
2) Buse Gülüm
3) Edanur yılmaz

KOMPOSİZYON YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU (2)

KOMPOSİZYON YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU (5)

x