İmamın 5 lirasını çalan çocuğa 10 yıla kadar hapis istemi

- Yorumla

Bakırköy’de yer alan bir camide imamın odasından 5 TL çaldığı iddia edilen 17 yaşındaki çocuğa hırsızlık suçundan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Bakırköy Şenlikköy Camisi’nde imamın dolabından 5 TL çaldığı iddiasıyla cami imamı tarafından polise şikayet edilen çocuk hakkında, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre hırsızlık suçundan 10 yıl hapis istendi. Olay, 15 Eylül 2016 tarihinde Şenlikköy Camisi’nde meydana geldi. Sabah camiye gelen imam, sabah namazını kıldırmak için geldiği camide hırsızlığı fark etti ve 5 TL’si çalınan imam durumu polise bildirdi. Çalınan 5 TL için polisi çağıran imam, hırsızlardan davacı olduğunu ve uzlaşmak istemediğini söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma sonunda şüpheli 17 yaşındaki çocuk hakkında “Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsini istedi. İddianame kabul edilirse 17 yaşındaki çocuk imamın 5 TL’sini çaldığı için Bakırköy Çocuk Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

x
Yorumlar