Maltepe’deki bankada silah zoruyla havale yaptırdı

- Yorumlar

Maltepe’de bir bankanın yöneticisinin başına silah dayayarak hesabına 3 milyon lira havale yaptıran iş adamı Ramazan Kenan Albayrak hakkında “nitelikli silahla yağma” ve “cebir ve tehdit kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “ruhsatsız silah taşıma” suçlarından 61 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Ramazan Kenan Albayrak’ın çevresindeki şahıslara çok para kazandığı izlenimi vererek bir çok kişiden değişik miktarlarda paralar aldığı ancak daha sonra borçlarını ödeyememesi nedeni ile çıkmaza giren şüphelinin bankada soygun yapmaya karar verdiği anlatıldı.

Şüpheli Albayrak’ın olay günü ruhsatsız silahını da üzerine alarak bankaya geldiği ve bankada müdire olarak görev yapan müşteki B.H.’nın odasına girdiğinin kaydedildiği iddianamede, şüphelinin müştekiye bir kağıda yazılı hesap numarasını verdiği, silahı çıkartıp müştekinin kafasına doğrultarak kağıda yazdığı hesap numarasına 3 milyon lira havale yapılmasını istediği belirtildi. Şüpheli Ramazan Kenan Albayrak hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

x