Maçka Parkı’nda taciz olayı ile gündeme gelen güvenlik görevlisi açığa alındı

Maçka Parkı’nda güvenlik görevlisi tarafından taciz edilen Çağla Köse, güvenlik görevlisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Güvenlik görevlisinin çalıştığı şirket yetkilileri ise, çalışanları olan güvenlik görevlisinin açığa alındığını belirtti.

Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Oğuz ise yaptığı açıklamada “Olay bizim kurum olarak tasvip ettiğimiz bir durum değildir. Olayın ardından güvenlik elemanı Savaş İ. hakkında soruşturma başlattık. Kendisinin ifadesine başvurduk. Bize olayı ‘kucağında bebeği olan bir kadın geldi. Kızların uygunsuz hareketler yaptığını söyledi. Ben de gidip uyardım’ diye anlattı. Önceki gün parkta yapılan basın açıklamasını bizzat takip ettim. Basında yer alan iddialarla güvenlik çalışanının anlattıkları, bazı yönlerden birbirini tutmadı. Biz de soruşturmanın selameti açısından Savaş İ’yi açığa aldık. Bu olay bizi de rahatsız etti. Elemanlarımıza bu tür konularda eğitimler veririz. Bizim görev alanlarımız bellidir. Olay bizi de üzdü” dedi.

İstanbul Maçka Parkı’nda 29 Temmuz’da özel güvenlik görevlisinin Çağla Köse isimli kadına “Bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum” diyerek polis çağırmasının ardından kadınlar dün (30 Temmuz) parkta buluşarak “Kıyafetime karışma” dedi. Çağla Köse bugün de suç duyurusunda bulunmak için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gitti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar