Berkin Elvan’ın annesini yerlerde sürüklediler, kolu kırıldı

- Yorumla

Açlık grevlerinin 156. gününde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışmak için Kadıköy’de bir araya gelen yurttaşlar polisin sert müdahalesine uğradı. KHK ile işlerinden atılan ve açlık grevinde bulunan cezavindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için İstanbul Kadıköy’de yapılan eyleme polis müdahale etti. Eyleme destek veren Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan yerlerde sürüklendi, ters kelepçelendi ve kolu kırıldı.

Kadıköy’de bir araya gelen yurttaşlar polisin sert müdahalesine uğradı. Aralarında Gülsüm Elvan’ın da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Gülsüm Elvan’ın sol kolunun kırıldığı belirtildi. Gülsüm Elvan, ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldı. Gözaltına alınan diğer vatandaşlar da Vatan Emniyet’teki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

16 kişi gözaltına alındı

Kadıköy’de açlık grevlerinin 156. gününde akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek için İstanbul Kadıköy’de yapılan eyleme polis müdahale etti.

Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden atıldıktan sonra açlık grevine başlayan ve ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek vermek için grevlerinin 156. gününde Süreyya Operası önünde eylem düzenlendi. Saat 19.30’da başlayan eylemde “Açlık grevinin 156. gününde işimizi geri istiyoruz’ pankartı açmak isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sonucunda 6’sı kadın 16 kişi gözaltına alındı.

Gülsüm Elvan’ın kolu kırıldı

Polisin Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve ablasını darp ederek gözaltına aldı. Polis gözaltındakilere ters kelepçe takarak polis aracında bekletti.

Haseki Hastanesi’nde tutulan Gülsüm Elvan’ın sol kolunun kırıldığı belirtildi. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldı. Gülsüm Elvan’ın sol kolunun tomografisinin çekildiği belirtildi. Kırığın tedavisi için ameliyatın gerekli olup olmadığı pazartesi günü netleşecek.

x
Yorumlar