Tuzla’da öğretmenden 13 yaşındaki öğrenciye cinsel taciz

İstanbul Tuzla’da 13 yaşındaki bir ilkokul öğrencisine bir öğretmen tarafından cinsel istismarda bulunulduğu iddia edildi. Taciz iddialarının hedefindeki öğretmen hapis istemiyle hakim karşısında.

15 Mayıs’ta Tuzla’daki bir ilkokulda gerçekleşen istismar iddiasında, 13 yaşındaki ilkokul öğrencisi S.B.’ye sınıf öğretmeni G.E.’nin istismarda bulunduğu ile ilgili yargılama Anadolu 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Tutuksuz yargılanmakta olan G.E. duruşmaya katıldı. 13 yaşındaki mağdur S.B.’nin annesi ve babası ise avukatları ile birlikte duruşmaya katıldı.

Tacizde bulunduğu iddia edilen sınıf öğretmeni sanık G.E. duruşma esnasında, “Öğle arasında mağdur sınıfıma geldiğinde kendisine sarılmadım. Omuzuna dokundum, 4 çocuk ittiğimi söylüyor. İtmiş olabilirim, çünkü sınıfta kızmıştım ancak kesinlikle sarılma yok. Kendi öğrencilerim bile bana böyle bir şey söyleyemez” dedi ve suçlamayı kabul etmedi.

İddianemede; Tuzla’da 15 Mayıs’ta gerçekleşen ilköğretim okulunda yaşanan, 7’inci sınıf öğrencisi mağdur S.B.’nin aynı okulda öğretmen olan sanık G.E.’nin isteği üzerine sınıfın kapısını açtığı iletildi. Boş sınıfta sanığın, mağduru kolundan tutup kendisine doğru çektiği bildirildi. Mağdur itirazda bulunduğu, fakat öğretmenin cinsel istismar içerikli davranışlarını sonlandırmadığı belirtildi. Sınıfa üç öğrenci girince sanık mağduru bıraktı. Sanık olay günü öğleden sonra mağdur S.B.’yi öğrencilerin bulunduğu sınıfa çağırdı. Cinsel tacize yönelik davranışlarda bulunduğu iletildi. Mağdurun aynı gün sütleri dağıtmak için sanığın sınıfına tekrar gittiği iddianamede belirtilirken, mağdurun tekrar cinsel istismara maruz kaldığı belirtildi.

İddianamede, sanık G.E. hakkında “çocuğun zincirleme cinsel istismarı” suçundan dolayı 15 yıldan 39 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.