İstanbul’da gece 4’te geldikleri marketi 2 saatte soydular

İstanbul Ümraniye’de bir markette gerçekleşen soygun film sahnelerini aratmadı. Gecenin 4’ünde markete gelen 2 hırsız, marketi 2 saat boyunca talan ederek soydu.

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 04:00 sıralarında İstanbul Ümraniye Çakmak Mahallesi’ndeki bir markette meydana geldi. Alınan bilgilere göre, kapüşon ve bere ile yüzlerini kapatan 2 hırsız, soymaya karar verdikleri marketin önüne geldi.

Kaldırımda bir süre bekleyen hırsızlar daha sonra bir iş yerinin aydınlatma ampulünü patlatmak için zıpladı, ancak patlatamadı. Ardından, hırsızlar bir paletin üstüne çıkarak iş yerinin alarmını etkisiz hale getirdi. Alarmı yere atarak kıran hırsızlar çıkan sesten dolayı korkup kaçtı, ardından geri gelen hırsızlar yerdeki alarmın parçalarını topladı. Hırsızlar caddeden her araç geçişi sırasında dolabın arkasına saklandı.

Yamyam gibi saldırdılar, marketi talan ettiler

Markete girmeyi başaran hırsızlar adeta yağmaladılar. İlk olarak kasaya saldıran hırsızlar içindeki paraları aldı. Markette para edecek her şeyi çalan hırsızlar bir paket de sigara çaldı.

Soygunu tamamlayarak son kontrollerini yapan hırsızlar ardından geldikleri gibi dışarıya çıktı. Yaklaşık 2 saat süren soygun güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.