Kartal’da panik odasında dehşet, panjurları bile açamıyor

İstanbul Kartal’da kendisinden boşanmak isteyen eşini silahla yaralayan adam, eşinin ailesine de silah doğrulttu. Aile silahın tutukluk yapması sayesinde kurtulurken şüpheli çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Kendisinin ve ailesinin hayatının tehlikede olduğunu söyleyen genç kadın, “Tutuklu hayatı yaşayan benim, o değil” dedi.

Evde panik odası kurdu, panjurlar kapalı

Evde korku içinde yaşayan kadın ve ailesi evde adeta gizleniyor. Panik Odası filmini andıran bir hale gelen evin panjurları bile korkudan açılmıyor, dışarı kafalarını uzatmıyorlar.

İstanbul Kartal’da yaşayan 5 yıllık evli Emine Girişken (42) ve Murat Girişken (51) çifti aralarındaki sorunlar nedeniyle boşanma kararı aldı. İddiaya göre Girişken bir süre sonra barışmak istediğini söyleyerek genç kadını rahatsız etmeye başladı.

2 Ocak günü Emine Girişken’in ailesinin evine giden Murat Girişken bir süre sonra hiçbir şey söylemeden silahı çıkarıp eşinin annesine doğrulttu. Duruma müdahale etmek isteyen Emine Girişken’i saçından tutarak yere fırlatan kocası, kadına ateş etti.

Serbest bırakıldı

Ardından silahı eşinin annesinin kafasına doğrulttu ancak silah ateş almadı. Daha sonra mutfaktan çıkan adamın, karşılaştığı kayın pederine doğrulttuğu silah tekrar ateş almadı.

Olayın ardından Emine Girişken, 10 gün hastanede tedavi gördü. Genç kadın ve ailesi, Murat Girişken hakkında şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Girişken, sorgusunda eşinin kendisini aldattığını ve bundan dolayı tartıştıklarını iddia etti. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.