Süslü’nün “Altınok Öz’ü aday yapın” talebi ret edildi

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan, ancak aday gösterilmeyen ve partiden tüm ailesiyle beraber istifa ettiğini açıklayan Hüsnü Süslü’nün son anda partiden mevcut belediye başkanı Altınok Öz’ün aday yapılmasını istediği ortaya çıktı.

Ulaştığımız bilgilere göre Hüsnü Süslü aday yapılmayacağını anlayınca CHP yönetiminden son bir istekte bulunarak mevcut başkan Altınok Öz’ün aday yapılmasını istedi. Ancak genel merkez Süslü’nün isteğini ret etti ve aday olarak ekonomi uzmanı Gökhan Yüksel açıklandı.

İşte Süslü’nün Parti yönetimine söylediği o sözler:

Beni aday yapmayacağınızı anladım. Fakat içinde bulunduğumuz süreçte kişilerin değil partinin iyiliğini düşünerek hareket etmenizi isterim. Parti Meclisi’ne gönderilen isim genç ve gelecekte başarılı olabilecek bir kardeşinizdir. Ancak, şuan aday olması halinde Kartal’da seçimi kaybederiz. Lütfen bu söylediklerimi dikkate alın!

“Lütfen Altınok Öz’ü tekrar aday yapın”

Mevcut belediye başkanımız Altınok Öz’ü tekrar aday gösterin. Bu şartlarda seçimi onunla kazanma şansımız var. Ankara’dan görünenin dışında yerel etkileri dikkate alırsak mevcut başkan bu seçimi kazanma ihtimaline sahip. Hem bu sayede seçimleri kazanırken gelecekte daha başarılı olabilecek genç bir siyasetçiyi de kaybetmemiş olacaksınız. Kartal’da belediye çatısı altında çalışarak hayatını idame ettiren ve yıllarca başka partilerin iktidarı sırasında ezilen partililerimize karşı son bir ricadır bu talebim. Kişiler değil parti önemli benim için. Kararınızı buna göre verin.