Çöken binada pencereden bakan kızın cansız bedeni enkazdan çıkarıldı

Kartal’da çöken binada her geçen gün ölü sayısı da artıyor. 2014 yılında Google tarafından toplanan sokak fotoğraflarında pencereden bakan kız olarak dikkat çeken Şevval Yılmaz enkazdan çıkarıldı.

Çöken binada oturan Şevval Yılmaz enkaz altında kaldı. Yılmaz’ın pencereden baktığı Google Haritası fotoğrafı herkesin dikkatini çekti.

Orhantepe Mahallesi’nde çöken binada arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şevval Yılmaz isimli genç hemşirelik öğrencisinin cansız bedeni enkazdan çıkarıldı.

Kartal’da çöken binada yaşayan Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencisi Şevval Yılmaz hayatını kaybetti.

Yılmaz’ın okuduğu üniversiteden açıklama geldi.

Kartal’da çöken bina yüreklerimizi parçaladı… Enkaz altında hayatını kaybeden Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencimiz Şevval Yılmaz ile de can evimizden vurulduk…

Şevval’i enkazdan kurtarmaya çalışanlar arasında üniversitemiz öğrencilerinden oluşan Maltepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü de vardı.

Arama Kurtarma Kulübü Başkanı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Kerem Çep, bugüne kadar tatbikat ve eğitim aldıklarını ancak ilk kez arkadaşlarını bulma umuduyla gerçek bir enkaz kurtarma çalışmasına katıldıklarını söyledi. Çep, “Enkazda birisini bulduklarını söylediklerinde hemen ‘acaba Şevvali mi buldular’ diye koştuk. Biz moloz yığınları için destek verdik, onlar kazdıkça biz moloz yığınlarını çıkarıyorduk. Ulaşılan kişinin Şevval olduğunu duyduk… Fakat arkadaşımızın cansız bedenine ulaşanların yüz ifadelerini gördük, ne olduğunu anladık… Kimseden bir şey duymadan, içimiz o an yandı…” dedi. İki gün boyunca bölgede arama ekiplerine destek veren öğrencilerimize emekleri ve cesaretleri için teşekkürü bir borç biliriz.

https://www.facebook.com/maltepeuniversitesi/posts/2143609432375446