Kartal Belediyesi’nden engelli vatandaşlara yeni hizmetler

- Yorumlar

Kartal Belediyesi “Engelsiz Kartal İçin Evinizdeyiz” projesi kapsamında ilçede yaşayan engelli vatandaşların ihtiyaçlarını tespit ederek, gereksinimlerini yerinde belirliyor ve karşılıyor.

“Kartal’da Gelecek İçin Engel Yok” projesi kapsamında toplanan plastik kapaklarla 35 adet tekerlekli sandalyeyi engelli yurttaşa ulaştırarak engellilerin sosyal yaşama erişimini kolaylaştırıyor.

Görme engellilere özel internet sitesi

Görme engeli olan vatandaşların da kurumsal siteye erişiminin sağlanmasına yönelik http://ge.kartal.bel.tr/ adresi üzerinden “Ekran okuma programı” ile Kartal Belediyesi’nin kurumsal sitesi ziyaret edilebiliyor.

Engelliler için bilgiye erişimin önündeki engelleri bir bir kaldıran Kartal Belediyesi, Engelsiz Bilgi Evi’nde görme engelliler ve omurilik felçlileri için üretilmiş son teknoloji program yazılımıyla, engellilerin bilgiye erişimini kolaylaştırıyor.

Engelliler Halk Eğitim’de üretiyor

Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Hürriyet Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde, Engelsiz Üretim Atölyesi açan Kartal Belediyesi, engellilerin atölye çalışmalarını, üretimlerini destekliyor.

Engelliler sokağa çıkın

Kartal Belediyesi, kurumları, sokakları, meydanları engelli vatandaşların öznel koşullarına göre yeniden düzenleyerek, 26 adet park ve bahçede, tüm kurumsal hizmet binalarında, 14 adet kültürel ve sosyal tesiste erişilebilirlik çalışmalarını tamamladı. Yine kurumlar arası koordinasyon ve eş güdümlü engelleri kaldırmaya dönük bilinçlendirme çalışması sonucunda 42 tekerlekli sandalye, engelli yurttaşlara teslim edildi.

x