MSN Ve Hotmail 9 Gün Sonra Tarih Oluyor

Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger 9 gün sonra Çin dışındaki ülkelerde tamamen kapanacak.

Microsoft Live Messenger üzerinden yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2013’ten itibaren Windows Live Messenger kapatılacak ve 300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype 6.0 ile oturum açabilecek.
Yeni hesap açacak kullanıcılar sadece “@outlook.com” üzerinden hesap alabilecek. Dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini içinde barındıran Skype üzerinden, istenildiğinde belli bir ücret karşılığında telefon görüşmeleri yapılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca Skype’i üzerinden Facebook hesaplarına da bağlanabiliyor.

Skype, Türkiye’de çok fazla kullanılmayan, fakat dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı, rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunan bir anlık mesajlaşma programı olarak biliniyor. Microsoft’un Skype’i Mayıs 2011’de 8.5 milyar dolara satın aldığı belirtilmişti.

Kartal 24’ten anlık mesajlaşmak için program tavsiyeleri:
MSN üzerinden çalışan şirketlere önerimiz Team Speak ya da Irc tabanlı bir anlık mesajlaşma sistemleri oluşturmaları. Bireysel kullanıcılara ise tavsiyemiz Whatsup veya icq.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar