Akşener’den AK Partili vekile tepki: Sensin öküz

- Yorumlar

Gaziantep’te tren denemeleri sırasında yoldaki yurttaşlara “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” diyen AK Partili Ahmet Uzer ile Millet İttifakı’na “Adiler” diyen AK Partili Bakan Bekir Pakdemirli’ye tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz” ifadelerini kullandı.

Millet ittifakının Bursa’da düzenlediği ortak mitingde konuşan Akşener, “Bakan mı danışman mı ne olduğun belirsiz kişiye sormak istiyorsanız nasıl olur da dersin adilere dersin. Adi olan sensin. Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz” diye konuştu.

Gaziantep’te Gaziray test sürüşü sırasında AK Parti Milletvekili Ahmet Uzer’in test sürüşünü izleyen vatandaşlara yönelik “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” demişti. Amasya’da konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de meydanda seçmenlerine seslenirken muhalefete yönelik, “Bu adilere sandıkta gereken cevabı verecek misiniz?” ifadesini kullanmıştı.

x