Golden Visa Programıyla İspanya’da Yazlık Ev Yatırımı

- Yorumlar

Golden Visa Programı son dönemle yatırımcılar arasında çok popüler. Bunun sebebi ise gayrimenkul yatırımı karşılığında Avrupa’da kalıcı oturma izni elde etme fırsatı sunması. Yatırımcılar Golden Visa programlarına  yazlık olarak kullanabilecekleri bir konut satın alarak dahil olabiliyorlar. Bu programlar içerisinde en sık tercih edilenlerden biri olan İspanya Golden Visa Programı her yıl 1 gün İspanya’ya giriş yapmış olmayı zorunlu tutuyor. Yatırımcılar emekli olacakları güne kadar satın aldıkları evde yaz dönemlerini geçirip, emekli olduktan sonra da kalıcı oturma izinlerini vatandaşlığa çevirme yolunu seçiyorlar. Eğer Golden Visa Programı ile bugünden itibaren geleceğinize yatırım yapmayı düşünüyorsanız, İspanya’nın yaz mevsiminde sakinlerine nasıl avantajlar sunduğuna bir bakalım.

İspanya, deniz, kum, güneş… Bunlar hep bu şekilde üst üste gelen kelimeler. İspanya’nın denizi ve kumsallarının ne kadar meşhur ve çekici olduğundan bahsetmeye gerek yok ama bahsedeceğimiz şey bu plajların ne kadar temiz olduğu. Evet, İspanya’nın mavi bayraklı plajları.

Her yıl Avrupa Çevre Eğitimi Kuruluşu yaklaşık 50 ülkeyi kapsayacak şekilde bir mavi bayrak dağıtımı yapıyor ve bu şekilde mavi bayraklı plajlar kalite anlamında ileri seviyede olarak ziyaretçilerini bekliyor oluyorlar. Bu mavi bayrakları en çok toplayıp en fazla sayıda mavi bayraklı plaja sahip olan ülke ise İspanya. Öyle ki 696 adet mavi bayrak sahibi bir ülke.

Geçen yıla kıyasla baktığımızda en yüksek ilerlemeyi gösteren bölge Endülüs bölgesi. Öyle ki Costa del Sol’da totalde yedi tane yeni mavi bayraklı plaj bulunmakta. Totalde de 132 mavi bayrak ile en yüksek mavi bayrak sahibi bölge de Valensiya aynı zamanda. İspanya genelinde ise toplada 11 tane yeni mavi bayraklı plaj ilan edildi. Bunlar arasında bir tura çıkmamız gerekirse şu şekilde olabilir.

 • Virgen de la Nueva- San Juan rezervuar- Madrid
  Genel olarak Madrid’in harika bir şehir olduğu ama bir eksiği olduğu söylenir: plajı olmaması. İyi haber: artık Madrid’in bir plajı var hem de mavi bayraklı bir plajı.
 • Playa de Los Álamos- Torremolinos
  Costa del Sol’un kalbinde harika bir kumsal sizi bekliyor. Hem de korkunç bir kalabalık da oluşmuş değil hala.
 • PlayaCuberris- Cantabria
  Ajo kasabasındaki bu 300 metrelik kumu ve cam gibi denizi ve tabii ki mavi bayrağıyla ziyaretçilerini bekliyor.
 • PlayaTarajalejo- Fuerteventura
  Bu kara kumlu plaj yeni aldığı mavi bayrağının tadını çıkartacak ziyaretçiler bekliyor.
 • PlayaTerramar in Sitges
  Şehre yakın, kolay ulaşılan ve hatta bir otobüs durağı bile olan bu kumsal herkese çok yakın.
x