İstanbul’un yeşil alana özlemi Kartal’da bitiyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi ilçeye kazandırdıklarını anlatmaya devam ediyor. Yeşil alan ve parklar konusunda hayli gayretli olan belediye sosyal yaşamı destekleyen park düzenlemeleri ve havaya etkisi olan yeşil alanları koruma ve geliştirmeyi görev olarak belirlemiş durumda. Aynı zamanda enerji dönüşümlerini de dikkate alan belediye yenilebilir enerji kaynaklarını parklarda tercih ediyor.

İşte belediyenin verdiği bilgiler:

İlçenin yirmi mahallesine yeni parklar kazandırarak çocuklara ve ailelere dinlenme ve oyun alanları sağlıyor. Kartal’a her ay ortalama bir park yaparak, park sayımızı 133’e çıkaran Kartal Belediyesi, yeşil alanı da arttırıyor.
İlçeye 82.000 metrekare yeşil alan kazandırarak, toplam yeşil alanı 210.000 metrekareye ulaştıran Kartal Belediyesi enerji tasarrufu da sağlayarak çevre dostu belediye anlayışını doğruluyor. Yağmurlama Sulama Sistemiyle daha az maliyetle daha çok yeşil alanın sulanmasını sağlayarak kamu yararına su tasarrufu gerçekleştiriliyor.

Parklar Güneş Enerjisiyle Aydınlanıyor

Parklar, güneş enerji panelleri sayesinde gün ışığından alınan enerjiyle aydınlanıyor. Kısa süre zarfında alım ve kurulum maliyetini karşılayacak olan sistem, daha sonra parkları sıfır maliyetle aydınlatacak. Sistem, güneş enerji panelleri sayesinde gün ışığından alınan enerjiyi aküde depolayarak, hava karardığında otomatik olarak devreye girip, armatürlerin yanmasını sağlıyor.

x