Kadıköy’de AYEDAŞ’ın çalışmasında mağdur olan aile hala yardım görmedi

İstanbul Kadıköy’de Koşuyolu Mahallesi’nde AYEDAŞ’ın 24 Mayıs’ta altyapı çalışmaları sırasında üç çocuklu yardıma muhtaç bir ailenin evini su bastı. AYEDAŞ’ın hatası nedeniyle meydana gelen zararı tazmin edeceğini belirtmesine rağmen dört aydır taahhüdünü yerine getirmediği ortaya çıktı.

Koşuyolu Muhtarlığından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, üç küçük çocuğu olan ve yardımlarla geçimini sağlayan bir ailenin evini AYEDAŞ’ın hatası nedeniyle su bastı ve evde maddi hasar meydana geldi. AYEDAŞ yetkilileri zararın tazmin edileceğini belirtti fakat dört ay geçmesine rağmen bir yardım yapılmamasının yanı sıra ‘olayla ilgilerinin olmadığına dair’ bir geri bildirimde bulunuldu.

Muhtarlık açıklamasında AYEDAŞ mağdur ettiği yurttaşa hasar bedelini ödemeye çağrıldı:

“Koşuyolu muhtarlığı olarak başından beri olayın takipçisi olduk ve ailenin acil ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bu gerçeği kamuoyuyla paylaşmak, AYEDAŞ’ın mağdur ettiği yurttaşımızın hasar bedelini ödemesini, çalışma sorumluluğununa özen göstermeye davet etmek ve sağlamak amacıyla 8 Ekim Salı günü saat 13.00’da Koşuyolu Muhtarlığı önünde yapacağımız basın açıklamamıza bekliyoruz. Duyarlılığınıza şimdiden teşekkür ederiz.”