Instagram’da karanlık modu nasıl açılır?

- Yorumlar

Instagram gece yarısı uygulamayı kullananların göz sağlığını düşünerek karanlık modu desteği vermeye başladı. Güncelleme ile iOS 13 ve Android 10 karanlık moduna destek vermeye başlayan fotoğraf merkezli sosyal medya platforma, aynı zamanda kimlik avı önleme konusunda yeni bir özellik getiriyor. Instagram patronu Adam Mosseri, 7 Ekim’de gece yarısı tweeti ile yeni karanlık mod özelliğini paylaştı.

Instagram’ın yeni karanlık modu, cihaz genelinde sunulan yerleşik karanlık moduyla çalışır – özellik iOS 13 veya Android 10’da etkinleştirildiğinde, tüm uyumlu uygulamalar otomatik olarak karanlık moda geçer. Bazı uygulamalar bu özelliği geçersiz kılmaya izin verirken, Instagram’ın karanlık modu şimdilik yalnızca cihazın işletim sistemiyle çalışmaktadır.

Instagram’da karanlık modu nasıl açılır

iOS 13 kullanıcıları “Ekran ve Parlaklık” kısmından Karanlık mod seçeneğine dokunarak veya günün saatine göre cihazı aydınlıktan karanlığa çeviren Otomatik seçeneğine dokunarak karanlık modunu açabilir.

Android’de, cihaz genelinde karanlık modu ayarları ekran seçeneğinin içindedir. Gelişmiş seçenekler altında, karanlık mod tema ayarlarında bulunur.

Karanlık mod Android 10 veya iOS 13 veya üstünü gerektirir – kullanıcıların özelliğe erişmek için işletim sistemlerini güncellemeleri gerekebilir.

x