ÖDP’den NATO karşıtı eylem

ÖDP İstanbul İl Örgütü, eş zamanlı olarak Kadıköy Altıyol, Mecidiyeköy Meydanı ve Küçükçekmece Belediyesi önünde eylemler yaparak, “NATO’nun Kirli Savaş Üssü Olmayı Reddediyoruz! Patriot Füzelerine Hayır” dedi.

“Patriot füzelerine hayır, NATO’nun savaş üssü olmayacağız” pankartı açılan eylemlerden Kadıköy’de açıklama yapan ÖDP İstanbul İl Başkanı Avni Gündoğdu, “Ülkemizde özellikle son dönemde NATO askerleri cirit atıyor. Başbakan, ülkemizin ‘NATO toprağı’ olduğunu ilan etti. NATO heyeti de bunu ispatlarcasına Patriot füzeleri için yer beğenme gezileri gerçekleştirdi” dedi.

Füzelerin güvenlik ihtiyacına dayandırıldığını kaydeden Gündoğdu, “Patriot füzeleri bir güvenlik aracı değil, tıpkı Kürecik’e kurulan füze kalkanı Radar Sistemi gibi NATO’nun bir saldırı aracıdır” diye konuştu.

Gündoğdu, şöyle devam etti: “Ülkemizin emperyalizmin güdümünde komşularıyla savaşın eşiğine getirilmesine, ABD’nin Ortadoğu’ya yönelik saldırıları için üslerin ve füzelerin kurulmasına, AK Parti’nin büyük bir aymazlık içerisinde sürdürdüğü işbirlikçiliğe karşı asla sessiz kalmayalım. Bugün ülkemizi bu karanlık dehlizlere sürükleyen AK Parti iktidarının sonunu getirmek ve emperyalizmi bölgemizden ve ülkemizden kovarak bağımsız bir Türkiye’yi kurmak için mücadelemizi yükseltelim.”

“AK Parti düzenini yıkalım. Türkiye’yi yeniden kuralım” dövizleri taşıyan ÖDP’liler, yürüyüş boyunca “Savaşa değil emekçiye bütçe”, “Gerici, hırsız halk düşmanı AK Parti”, “AK Parti mezara halk iktidara”, “Patriot değil iş, ekmek, özgürlük istiyoruz”, “Kahrolsun ABD bağımsız Türkiye” sloganlarını attı.

ÖDP, Ankara’da ise 23 Aralık Pazar günü saat:14.00’de Yüksel İnsan Hakları Anıtı önünde buluşarak ABD Büyükelçiliğine yürüyecek.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar