AKP’li Sait Yüce MHP ve HDP’yi Nazilere benzetti

AK Parti Amasya Milletvekili Sait Yüce, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) Almanya’nın aşırı ırkçı partisi Nazilere benzeten açıklama yaptı.

Yüce, AK Parti Merzifon ilçe Teşkilatı ziyareti esnasında yapmış olduğu konuşmada, “Ne MHP, ne HDP gibi bir siyasi partinin olmaması lazım. Medeni dünyada böyle partiler yok. Var ama yüzde 0.1 falan. Avrupa’da da var işte böyle aşırı Naziler bilmem neler.” dedi.

MHP’den Yüce’ye ağır tepki geldi.

AK Parti Merzifon ilçe Teşkilatı ziyareti esnasında gündemi değerlendiren ve partililerle sohbet eden AK Parti Milletvekili Sait Yüce, Çözüm Süreci hakkında konuşarak, yaşanan bazı sıkıntıların devlet zaafından değil, bir takım şeylere bilerek göz yumulması sonucu yaşandığını söylemişti. Ardından milliyetçiliğe değinen Yüce, “Bu milliyetçilik öyle bir şey ki. Bakın ne MHP, ne HDP gibi bir siyasi partinin olmaması lazım. Medeni dünyada böyle partiler yok. Var ama yüzde 0.1 falan. Avrupa’da da var işte böyle aşırı Naziler bilmem neler. Bunlar bakın Türkiye’nin yumuşak karnı. Bunu zaten kaşıyorlar Kürt, Türk ve bundan daha önemli bir şey var Alevi ve Sünni meselesi. Şimdi mesela CHP ile yapılacak şeye bazılarımız tepki gösteriyor ama Türkiye’nin normalleşmesi açısından Aleviler ile Sünniler meselesine koalisyonun buna faydası olabilir. Aynı şekilde HDP kemikleşirse, orada yüzde 10’u aştı ya şimdi. Daha da güçlenirse, ya da en azından yerini muhafaza ederse aynı derecede onun karşısındaki MHP kemikleşiyor. Birbirini besliyorlar.” şeklinde konuşmuştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar