Bugün hava nasıl olacak? Yağış beklenen iller…

- Yorumlar

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun büyük bölümü yağışların etkisi altında olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Aydın, Muğla’nın batısı ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu’da yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 7 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA 28
ÇANAKKALE 26
ISTANBUL 25
KIRKLARELI 22

x