Kartallı minikler kitap okuma alışkanlığını geri dönüşüm ile kazanıyor

Kartal Belediyesi’nin başlattığı “7’den 70’e Atığını Getir Kitabını Götür” kampanyasına okulların verdiği destek devam ediyor.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, tarafından başlatılan “7’den 70’e Atığını Getir, Kitabını Götür” kampanyası ile atığını getiren her yaştan Kartallılar için kitap hediye ediliyor. Böylelikle geri dönüşüm konusunda çevre bilincine dikkat çekilerek, kitap okuma alışkanlığının kazandırılması adına da bir çalışma yürütülüyor. Kartal’daki okullardan büyük ilgi gören kampanyaya son olarak Reyhan Çiçekleri Anaokulu destek verdi. Anaokulunda eğitim gören minikler, okulda topladıkları elektronik, cam ve plastik atığı, Kartal Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Birimi’ne teslim etti. Birimde çevreci minikleri Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars karşıladı. Öğrencilere beğendikleri kitaplar, Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak tarafından hediye edildi.

Çevre bilincinin yaygınlaşması adına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars: “ Böylesine güzel bir olayı bize yaşatan minik öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım. Çevre duyarlılığına sahip miniklerin yetişmesi bizleri çok memnun ediyor. ‘7’den 70’e Atığını Getir Kitabını Götür’ kampanyası ile okullardan ve çevre ilçelerden güzel dönüşler almak mutluluk verici. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çevre bilincinin yaygınlaşması adına birçok çalışmaya öncülük ettiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

7’DEN 70’E ATIĞINI GETİR KİTABINI GÖTÜR (1)

7’DEN 70’E ATIĞINI GETİR KİTABINI GÖTÜR (2)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar