19 Mayıs yürüyüşüne izin çıktı

- Yorumlar

19 Mayıs yürüyüşünde flaş gelişme
Ankara Valiliği’nin aldığı karar sonrası CHP, Valilik’le görüştü.

Ankara Valiliği, CHP Gençlik Kolları tarafından yarın Güvenpark’tan Anıtkabir’e gerçekleştirileceği duyurulan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı yürüyüşe, güvenlik açısından uygun olmadığı bahanesiyle izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

Gerçek Gündem ‘in haberine göre, Ankara Valiliği’nin bu kararı sonrası CHP, Valilik’le görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede uzlaşma sağlandı. CHP’nin gerçekleştireceği yürüyüş planlanan saatte gerçekleştirilecek.

Bugün akşam saatlerinde Ankara Valiliği’nin CHP’nin 19 Mayıs yürüyüşüne ‘yasak koyma’ kararı sonrası sosyal medyada büyük tepki gösterilerek yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

Yaşanan gelişmeler üzerine CHP, Ankara Valiliği ile bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen görüşmede yanlış anlaşılmalar ortadan kaldırılarak, resmi prosedürler tamamlandı. Görüşmede güvenlik gerekçeleri de izah edildi, sonrasında ise uzlaşı sağlanarak yürüyüşe ilişkin yasak kaldırıldı ve yürüyüş güzergahı belirlendi.

CHP’nin 19 Mayıs yürüyüşü, yarın (19 Mayıs Perşembe) saat 10:30’da Güvenpark’ın arka kapısında olan CHP Ankara İl Başkanlığı’nın önünden başlayacak.

KILIÇDAROĞLU GENÇLERLE ÖNDE, YÖNETİCİLER ARKADA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs yürüyüşünde yanına gençleri alacak ve kortejin en önünde yürüyecek. Parti yöneticileri, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ile ilçe başkanları ise Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine kortejin en sonunda yer alacak. CHP yürüyüşte genç bir profil sergileyecek.

x