Kartal Eski Müftüsü Ağabeyi Said Nursî’nin Öğrencisi Yusuf Okumuş Öldü

- Yorumlar

Said Nursi’nin talebesi Yusuf Okumuş vefat etti, Yusuf Okumuş öldü.

Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencilerinden olan Dehri Yusuf Hoca” olarak tanınan Rizeli Yusuf Okumuş öldü. Yusuf Okumuş’un ölümü çevresi ve sevenleri tarafından büyük üzüntü ile karşılandı. Yusuf Okumuş neden öldü? İşte ayrıntılar

Yusuf Okumuş Kansere Yenik Düştü
Pankreas kanseri ve mide kanaması sebebiyle bir süredir İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinden Hacı Yusuf Okumuş, sabah 05.00 sıralarında 94 yaşında vefat etti.

Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencisiydi
İşadamları Kasım, Ahmet, Tacettin ve Öğretmen Muhammet Okumuş’un babası, Kartal İlçe Eski Müftüsü Yahya Okumuş’un hayatını insanlığa hizmete adamış bir gönül insanı olan ağabeyi Hacı Yusuf Okumuş, Bediüzzaman Said Nursi’yi Barla’da ziyaret ederek talebelerinden olmuştu.

Hacı Yusuf Okumuş için bugün Pendik Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. Merhumun cenazesi, daha sonra memleketi Rize’nin Çayeli ilçesine gönderilecek. Yarın Cuma Namazı’nı müteakiben Çayeli Eski Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından naaşı Çataldere Köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.

Rize’deki cenazeye Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katılması bekleniyor.

x