İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı!

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak. Yurt geneli yağışlı olacak.

Yağışlar, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batı çevreleri ve Hatay’ın Erzin ilçesinde kuvvetli olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Ankara’da ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Ege kıyıları ve Antalya’nın kıyı kesimleri dışında ülke geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batı çevreleri ve Hatay’ın Erzin ilçesinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde İç Anadolu’da buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise batı kesimler ile Karadeniz’de kuzey ve batı, doğuda güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60km/sa) esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışlar, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batı çevreleri ve Hatay’ın Erzin ilçesinde kuvvetli olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışlar, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

EGE BÖLGESİ: Çok bulutlu, kıyı kesimi dışında yağışlı geçecek. Yağışlar, yağmur ve sağanak, Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçecek. Rüzgar, Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, Antalya kıyıları dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Osmaniye çevreleri, Kahramanmaraş’ın batı ilçeleri ve Hatay’ın Erzin ilçesinde kuvvetli olacak. Rüzgar, Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur yer yer ve kar, öğle saatlerinde bölgenin güneydoğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, yağmur, sabah ve gece saatlerinde, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak. Rüzgarın kıyı kesiminde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, öğle saatlerinde Tokat ve Amasya çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle karla karışık yağmur ve kar, bölgenin güneybatı kesimlerinde yağmur şeklinde olacak. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, doğu kesimleri yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. Yağışlar yerel olarak kuvvetli. (7)
İZMİR: Çok bulutlu. (12)
ADANA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)
ANTALYA: Çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (16)
ANKARA: Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu. (6)
SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu. (9)
ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (6)
DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli. (15)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar