Eren Erdem FETÖ’cü olduğu iddialarına 164 tweetle cevap verdi

CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem, bazı medya kuruluşlarında hakkında FETÖ’cü olduğu iddiasıyla yapılan yayınlara, FETÖ ile Mücadelesini belgelerle anlatarak cevap verdi.

Dün gece Twitter’dan 164 mesaj atarak, hakkındaki tüm iddialara belgeleri ile cevap veren Erdem, “Bu belgelerden sonra , AK Parti nin algı operasyonu çökmüştür. Elimiz kalem tuttuğu günden beri, FETÖ ye karşı en açık mücadeleyi biz verdik, Bunlar cemaat, hizmet diyerek hasret türküleri söyledikleri bir dönemde , ilk defa bu yapıya “örgüt” diyen benim. Şimdi , sahibinin sesi kalemşorlar, bizleri FETÖcülükle itham ediyorlar. Bunlar FETÖ ile, koyun koyuna yatarken, biz daha 7 Mart 2013’te “Gülencilik büyük bir vebadır” demişiz. Yine 13 Ağustos 2012’de “Pensilvanya ABD’nin Ilımlı İslam projesinin merkezidir” demişiz. Yüzlerce makale , yüzlerce konuşma yapmışız. Bunların tamamı kayıt altında ve her kesin erişebileceği arşivlerdeyken, görevi sadece İftira, sahtekarlık ve yalan söylemek olan, AK Parti basını, bizleri Fetöcülükle suçluyor. Eren Erdem’in bu güne kadar ne yaptığı açık seçik ortadadır. Yazdığımız kitaplar, FETÖ cüler tarafından toplatıldı, hakkımızda davalar açıldı.Yetmedi ajanlık suçlamaları ile karşı karşıya kaldık. Ama doğru bildiğimiz yoldan asla geri dönmedik. Bu vebalı örgütün Emperyalizmle iş birliği yaparak Askeri Darbe yapacağını 2014 yılında seri halde Karşı gazetesinde ben yazdım. O gün Fetöcüler ile gerdek odaları düzenler, bu gün bizleri kripto olmakla suçlayanlardır. Biz kriptonun ne olduğunu bilmeyiz, ne olduğunu bilenler, herkesi kripto olmakla suçlayanlardır.” dedi.

Fetö’nün zararlı bir örgüt, şeytani bir yapı olduğunu, her defasında yazdığını, bununla yetinmeyerek, yaptığı her konuşmada dile getirdiğini ifade eden Eren Erdem, “Söylediğimiz her söz , yazdığımız her yazı kayıt altındadır. Geçmişte FETÖ ye övgü düzenlerin bizleri suçlaması bir şeyleri kapatmanın hedef şaşırmanın telaşıdır. Yayınladığımız her belge bu iftiracıların, çöküşünün kanıtıdır. Bunlar geçmişte FETÖ ye söyledikleri bir tek olumsuz sözü göstermezler. 15 Temmuzu fırsata çevirmek isteyenler bilmelidir ki; attıkları iftiralar, çevirdikleri dolaplar onları asla bu çamurdan kurtaramayacaktır. Adalet er-geç onların yakasına yapışacaktır.

Kendisi ile ilgili hergün yeni iftiraların atıldığını, artık bununla yetinmediklerini ifade eden Erdem, “işi savcılara ,hakimlere talimat verecek dereceye kadar ileri götürdüler. Bu gazeteci bozmaları cesaretlerini kimden alıyor. Bu nasıl bir gözü dönmüşlük nasıl bir ahlaksızlıktır” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar