Tuzla’da kurban satış ve kesim yerleri belli oldu

- Yorumla

Tuzla’da Kurban Komisyonu, bu yıl ilçede 14 alanda kurban satış yeri, 20 alanda kurban kesim yeri kurulmasına izin verdi. Tuzla Belediyesi’ne bağlı ekipler, satış ve kesim için belirlenen yerlerde hazırlık çalışmalarını yakından takip ediyor.

İstanbul’da kurban satış yerlerine hayvan girişleri 17 Ağustos 2017 Perşembe günü itibariyle başlayacak. Tuzla Belediyesi, kurban satış yerlerine getirilen hayvanların sağlık durumu ve belge kontrollerini yapacak, alıcı ve satıcıların sorun yaşamaması için ilgili birimleriyle alanları kontrol altında tutacak. Kurban satış yerlerinden kaçan hayvanların yakalanması için her yıl olduğu gibi bu yıl da ekip kuruldu.

Buna göre belirlenen kurban satış yerleri: İçmeler Mahallesi’nde Davut Kerim Cebeci, Mescit Mahallesi’nde Yaşar Mucuk, Aydınlı Mahallesi’nde Elif Et Kombinası, Abdülhamit Alay, Sadettin Yılmaz Mahir Demir, Nihat Erdoğan, Fahri Koç, Mavi Mercan Spor Kulübü, Şifa Mahallesi’nde Saki Akyüz, Orta Mahallesi’nde Lider Et, Orhanlı Mahallesi’nde Ali Taşdöndüren, Mescit Mahallesi’nde Celal Aksoy, Tepeören Mahallesi’nde Recep Sütçü olarak belirlendi.

x
Yorumlar