İşte iOS 11 Çıkış Tarihi ve Güncellemeyi Alacak Modeller!

- Yorumlar

iOS 11 çıkış tarihi

Apple’ın yeni kampüsünde düzenlenen özel etkinlik kapsamında yeni iPhone modelleri tanılırken, birçok kullacının uzun süredir beklediği iOS 11 çıkış tarihi de açıklandı.

WWDC’17 etkinliği kapsamında birkaç ay önce duyurulan iOS 11 güncellemesi, her zaman olduğu gibi içerisinde onlarca yeni özellik barındırıyordu. Öncelikle iMessage uygulamasına iCloud desteği geleceği açıklanmış, Apple Pay’e para gönderme seçeneği eklendiği belirtilmişti. Daha doğal konuşan Siri, kamera uygulamasına gelen HEVC desteği, tamamen değişen denetim merkezi, Air Play 2 ve yenilenen App Store, güncellemenin baş aktörleri konumundaydı.

iOS 11 çıkış tarihi ise bugün yapılan Apple Özel Etkinliği kapsamında duyuruldu ve güncellemenin herkes için 19 Eylül tarihinde yayınlanacağı açıklandı. Tüm bu değişikliklerin yanı sıra çeşitli hata gidermeleri ve performans güncellemeleri de vaat eden Apple, iOS 11’in çıkacağı modelleriyse şöyle sıralamıştı:

iOS 11 Alacak Modeller
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s Plus
iPhone 6s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
iPad 5. Jenerasyon
iPad Mini 2
iPad Mini 3
iPad Mini 4
iPad Air
iPad Pro
iPod Touch 6. Jenerasyon
Bu modellere sahip olan kullanıcıların 19 Eylül’den sonra iOS 11 ile tanışacağı ve açıklanan tüm yenilikleri kullanabileceğinin altı çizildi. Güncellemeye dair daha detaylı bilgileri hemen aşağıdaki içeriklerimize tıklayarak görebilirsiniz:

x