Muharrem Usta: Trabzonspor’un Kartal tesislerini takasta kullandık

- Yorumlar

Trabzonspor Kulübünün 72. Olağan Mali Gene Kurulu gerçekleştirildi. Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, bir yılı kaybederken tekrar yakalamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Usta, Trabzonspor’un İstanbul Kartal’da hazineden kiraladığı iki arsa bulunduğunu belirterek, “Akaryakıt parseli, ticaret ve konut tarzı. Akaryakıt ile ilgili daha önceki dönemlerde Trabzonspor, yapılan sözleşme gereği 10 milyon dolar işletici olarak kasasına para koymuştu. Ayrıca oradaki benzin istasyonunun işletilmesi için de 4 milyon dolar olmak üzere 14 milyon dolar Trabzonspor anlaşmalarda kasasına para koymuştu. O günün yönetimleri kaynak bulmak için uğraşılar verdiler. Ancak oradaki istasyonunun ruhsatının iptal edilmesi süreciyle ilgili olarak bizim muhataplarımız burayı işletemedikleri için de doğal olarak kulübümüze dava açtılar ve kazandılar. Çok ciddi bir borç rakamı ile karşı karşıya kaldık.

Sözlerimin arkasında hiç kimse bir şey aramasın. Bu borçlar bizim göreve geldiğimizde bilançomuzda yoktu. Büyük bir sorun ile karşı karşıya kaldık. Önümüzde de 80 milyonluk bir borç vardı ve ne yapabiliriz diye düşünürken, milli emlak ile yaptığımız görüşmeler sonucu 32 milyona milli emlaktan ancak satın alabilir duruma geldik. Burayı muhataplara 28 milyon dolara devretmek kaydıyla, bu 28 milyon doların 13 milyon dolarlık kısmı faizleriyle borcu kapatmak için, ikinci kısım olan 8 milyon 250 bin doları da mülk bize ait olmadığı için Milli Emlak’a ödemek kaydıyla ve orayı kısa sürede işletmiş olan işletmeciye olan 4 milyon doları da masaya yatırıp toparlamak istedik. Biz kendi cebimizden para vermeden orada takas girdik” diye konuştu.

x