Canan Kaftancıoğlu görevi devraldı: Korktukları için saldırıyorlar!

- Yorumlar

Canpolat: Seçildiği günden beri linç girişimiyle karşı karşıya kalan il başkanımızın yanındayız

Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini Cemal Canpolat’tan devraldı. Devir – teslim töreninde konuşan Kaftancıoğlu, “Genel başkanımızın başlattığı yürüyüşün İstanbul’da nasıl vücut bulduğunu ve nasıl sonuç alacağını biliyorlar. Bu nedenle korkuyorlar ve saldırıyorlar” dedi.

Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medya hesabında yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle “terör örgütü propogandası” iddiasıyla soruşturma açılmıştı. Son olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile fotoğrafları dolaşıma giren Kaftancıoğlu, “HDP çizgisine yakın olsam şu anda HDP’de siyaset yapıyor olurdum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum ama memleketim için kim doğruları yapıyorsa ben ‘bu doğrudur’ derim. Savaş tezkeresi oylandığında ‘aslan CHP aslan BDP savaşa hayır’ demişim. Bugün olsa yine aynı paylaşımı yaparım” ifadesini kullanmıştı.

Törende konuşan Canpolat, “Seçildiği günden beri dışarda linç girişimiyle karşı karşıya kalan il başkanımız ve ailesinin yanındayız” ifadesini kullandı.

x