Kaçak getirip Adalar’a sokamadığı atlar Kartal’da boş arazide kaldı

- Yorumlar

Faytoncu bir de hayvanseverlere çattı: ‘Alsın baksınlar o zaman’

Adalar’da faytonları çeken ve çektikleri eziyet yıllardır iç acıtan olaylarla gündeme gelen atlar, fayton yasağıyla kurtulacak. Ancak bu haberin hemen ardından Kartal’daki boş bir arazide Adalar’a götürülmek üzere kaçak olarak getirilen ve bakımsız oldukları görülen atlar ortaya çıktı. Adada faytonu olduğunu ve kaçak olarak getirdiği atları oraya götürmesine izin verilmediğini söyleyen Metin Işık, “Hayvanseverler ayaklandıysa alsınlar baksınlar. Bu atlara yem alacak param yok. Toprak yiyorlar” diye diye hayvanseverlere tepki gösterdi.

Kartal Yunus Mahallesi’ndeki boş bir arazideki atları görenler belediyeye şikayette bulundu. İhbar üzerine olay yerine ekipler atların sahibi olduğunu söyleyen Metin Işık’tan gerekli belgeleri göstermesini istedi.

Işık’ın gösterdiği belgeleri inceleyen görevliler atların Adapazarı’na kadar getirilme izninin olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine ekipler, İstanbul’a belgesiz getirilen atlarla ilgili işlem yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Paşaköy’de bulunan yediemine götürüleceği öğrenildi.

Metin Işık, atları Erzincan’dan getirdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Adada iki tane arabam var. 1 senedir Adalar’a at girişi yasak. Adada atlar da pahalı alamadık.”

“Gittik Erzincan’dan 3-5 tane aldık getirdik buraya. Ada’ya sokamıyoruz. Bir yere de götüremiyoruz. Zabıta kovalıyor, polis kovalıyor, ilçe tarım kovalıyor ne yapacağımızı şaşırdık. 1 tanesini de çaldılar. Adaya götürecektim. 2 aydır bakıyorum. Bu hayvanseverler ayaklandıysa alsınlar baksınlar. Bu atlara yem alacak param yok. Toprak yiyorlar.”

Bir süre sonra mahalle sakinleri çalındığı söylenen atın başka bir arazide olduğunu ekiplere bildirdi. Çalındığı söylenen at da kısa sürede bulundu. Atların İBB’ye ait Paşaköy’deki alana götürüleceği öğrenildi.

x