Cin: Pendik olarak İBB’den aslan payını alıyoruz, almaya devam edeceğiz

AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, Pendik’in yatırımlardan aslan payını almaya devam edeceğini ilçenin İBB’den 8.5 milyar liralık daha yatırım alacağını belirterek duyurdu.

Basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Ahmet Cin, Pendik için hazırladıkları tüm projeleri Binali Yıldırım’ın proje ekibine onaylattıktan sonra açıkladıkları söyledi. Pendik’i 25 yıldır yönettiklerini ifade eden Cin, bir 50 yılını daha planladıklarını söyleyerek Pendik’i toplamda en az 75 yıl boyunca AK Parti’nin yöneteceğini ifade etmiş oldu.

Projelerin üzerinde 2 ay çalıştıklarını ifade eden Ahmet Cin, “Pendik’in gelecekteki 50 yılını masaya yatırdık ve projelerimizi hazırladık. İlk 5 yılda önemli bır kısmını gerçekleştireceğimiz projelerin yatırım tutarı en az 8.5 milyar lira. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından aslan payını alıyoruz. Çok özellikli ve Pendik’i Türkiye’de hatta dünyada öne çıkaracak olan dev yatırımlar. Uluslararası Fuar Alanı, Teknoloji üssü, Kongre Merkezi Türkiye’de ses getirecek olan çok önemli projeler. 150’ye yakın nitelikli proje hazırladık.”dedi.