İstanbul sandık başında, anlık olarak güncel gelişmeler

- Yorumlar

İstanbul’da 10 milyon 560 bin 963 seçmen, 31 bin 124 sandıkta oy kullanacak. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da seçimlerde yaşanan olaylar, seçim hileleri var mı, nerede kavga olmuş, asayiş olayları, polis müdahalesi olan olaylar gibi seçimle alakalı elimize ulaşan her bilgiyi anlık olarak bu sayfadan sizlere sunacağız.

Sayfayı sık sık yenileyerek güncel gelişmelerden bilgi alabilirsiniz…

11:00 – CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı.

10:45 – CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, oy kullanacağı sandıkta sıraya girdi.

10:40 – AK Parti Kartal adayı Ebubekir Taşyürek oyunu kullandı

10:30 – CHP Kartal adayı Gökhan Yüksel, oyunu Atalar Ergenekon İbrahim Şakir İ.Ö. Okulunda kullandı.

09:30 – CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta, “Ailecek kahvaltımızı yaptık, birazdan oy vermeye gideceğiz. Siz de oyunuzu kullanın ve gördüğünüz herkese lütfen gülümseyin” dedi.

09:00 – Erdoğan’ın oy kullanacağı Üsküdar’daki okulda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Okula oy vermeye gelenler tek tek aranıyor. Okulda barikatlar kurulmuş durumda.

08:00 – Deniz otobüs firması Gestaş’ın sabah 08:00 seferli Geyikli-Bozcaada Feribotu iptal edildi. Bozcaada’ya oy kullanmak için geçmeyi bekleyenler mağdur oldu.

08:00 – İstanbul’da oy verme işlemi başladı.

İstanbul’da oy kullanma işlemi saat 08:00’da başladı. Oy kullanma işlemi saat 17:00’da sona erecek.

Sandık görevlileri yemin etti. İşte o yemin metni: “Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre, dosdoğru yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim.”

x