İmamoğlu oyunu kullandı: Her oya sahip çıkacağız

- Yorumlar

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı. Basının ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İmamoğlu sandık çıkışında da açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullanmak için eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Haldun Taner İlkokulu’na geldi.

İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Güzel bir kampanya dönemi geçirdik. Kendi açımızdan tek bir olumsuz cümle kurmadan. insanları kırmadan, insanlara umut vererek şehri anlatarak. İstanbul’un neler beklediğini İstanbullulara anlatarak 102 gün geçirdik. Bugün final günü, yeni bir başlangıç günü umarım tüm İstanbul oy kullanır. Önündeki 5 yıl için kararlılığını gösterir. Bizim kararlılığımız belli hem yönetmeye, hem de 5 yılın daha iyi geçmesi yönündeki hazırlığımıza güveniyoruz.” dedi.

İSTANBULLULARA DAVET

Bütün vatandaşları oy kullanmaya davet eden İmamoğlu, “Bu bir yerel seçim 5 yıl boyunca hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin bütün kentlerinin güzel bir yönetimle buluşması ve de inşallah demokrasinin herkesin kucaklandığı mutlu olduğu huzurlu olduğu milletçe keyif aldığımız şehirlerin olduğu, başta bütün bunların İstanbul’da yaşanmasını diliyorum.

Umuyorum İstanbul en yoğun katılımlı oyu kullansın. Umut ediyorum günü sonunda bir kişinin bile burnu kanamadan sıhhatli, sağlıklı, güvenli, huzurlu bir seçim günü yaşayalım” şeklinde konuştu.

ERKEN KUTLAMA YAPIYORLAR HERHALDE

İmamoğlu’na yabancı basının ilgisi de soruldu. İmamoğlu bu soruya hayli manidar bir yanıt verdi. “Erken kutlama yapıyorlar herhalde ne diyelim.” diyen İmamoğlu, “Yabancı basın takip ediyor tabi, çünkü İstanbul dünya kenti. Artık gün gün takip edecekler diyorum.” diye konuştu.

EKREM İMAMOĞLU SEÇİM SONUÇLARINI NEREDE TAKİP EDECEK?

Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na seçimi nerede izleyeceği de soruldu. İmamoğlu, seçimi CHP’nin Seyrantepe’de kurulan merkezinde izleyeceğini belirtti.

İmamoğlu, “Seçimi Seyrantepe’de merkezi var orada takip edeceğim. Hem basını hem de İstanbul’u bilgilendireceğim. Görevlilerimize ve vatandaşlarımıza güveniyoruz. Her oya sahip çıkarak bilgileri sizle paylaşıyor olacağız.” dedi.

x