Yıldırım: Dedem derdi ki, ‘Oğlum halva yiyişin çok iyi de diğerleri çok da iyi değil’

- Yorumlar

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ‘Nasıl bir öğrenciydiniz?’ sorusuna “Kırık olmayan, zayıf olmayan karne tuzsuz, tatsız aşa benzer. Mutlaka olacak. Benim de oldu” yanıtını verdi. İstanbul’u geleceğe gençlerle taşıyacaklarını söyleyen Yıldırım, “Kankalarımla bir olacağız İstanbul’u bir numara yapacağız” dedi.

Tuzla’da Hacı Bekir Yıldırım Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, “Dedem derdi ki, ‘Oğlum halva yiyişin çok iyi de diğerleri çok da iyi değil.’ Öğrenciliğin güzel tarafı, başarı da var başarısızlık da var. ” dedi.

‘DEDEM ‘HALVA YİYİŞİN ÇOK İYİ DE DİĞERLERİ ÇOK İYİ DEĞİL’ DERDİ’

“Binali Yıldırım nasıl bir öğrenciydi, kırık karneneler oldu mu?” sorusuna Yıldırım, şu yanıtı verdi:

Kırık olmayan, zayıf olmayan karne tuzsuz, tatsız aşa benzer. Mutlaka olacak. Benim de oldu. Benim ilkokuldayken, karnemi götürdüm. Onun iki tarafı vardı. Bir tarafta dersler var, bir tarafta hal ve gidiş, davranış, oturup kalkma diye bir sürü şey var. Bunların hepsi pekiyi, diğerleri de orta, zayıf, iyi. Dedem derdi ki, ‘Oğlum halva yiyişin çok iyi de diğerleri çok da iyi değil.’ Öğrenciliğin güzel tarafı, başarı da var başarısızlık da var. Ama öğrenciliğe heyecan veren, öğrencinin geleceğe yönelik azmini, hedefini güçlendiren, başarısızlıklarını ön plana çıkarmak değil, daha fazlasını yapabilirsin demekten geçiyor. Onun için anne-babalar lütfen, karneler istediğiniz gibi değilse, evlatlarınızın moralini bozmayın. Onları teşvik edin, ‘Bir dahaki sefere düzeltirsin evladım, şimdi artık tatildeyiz. Bütün bunları unut kendini gelecek yıla hazırla’ demek en güzelidir. Bütün gençlerimize iyi bir yaz tatili diliyorum. Ama anne-babalara diyorum tatile de erken gitmeyin. 23 Haziran’dan sonra tatil başlıyor.

x