Ataşehir’de haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları

- Yorumlar

İstanbul Ataşehir’de sıcak havalarda vatandaşların açık mekanlarda rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için Ataşehir Belediyesi tarafından ilaçlama çalışmaları aralıksız yapılıyor.
Planlanmış periyodik ilaçlama programı devam ederken, vatandaşlardan gelen tüm ilaçlama talepleri belediye tarafından karşılanıyor. Ataşehir genelinde bulunan tüm okul ve ibadethanelerin ortak kullanım alanlarında salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı 12-15 gün aralıklarla dezenfeksiyon ve ilaçlama yapılıyor.
İlaçlama çalışmalarında insan sağlığını olumsuz etkileyen haşere ve kemirgenlere karşı Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçların kullanıldığı öğrenildi.

İlaçlama çalışmaları şu şekilde yapılıyor:

– Haziran-Eylül ayları arasında ilçede bulunan 17 mahallede, muhtarlarla koordineli olarak, 7 günlük periyodik aralıklara uçkun-sivrisinek mücadelesi kapsamında gece ilaçlaması yapılıyor.

– İlçe sınırları içerisinde bulunan derelerde Mayıs ve Eylül ayları içerisinde 7 günlük periyodik aralıklarla haşerelere karşı ilaçlama yapılıyor.

– Aynı zamanda erişkin haşerelerin barınma alanları olan rögar ve mazgallar ilaçlama ekipleri tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor.

– Ataşehir’de bulunan 380 sitenin ortak kullanım alanlarda site yönetimleri bilgisi dahilinde haşerelere karşı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları da yapılıyor.

x