YouTube, TV uygulamasına büyük bir reklam kutusu ekledi

- Yorumlar

YouTube’un TV uygulamasındaki ana sayfa, tarayıcıdan websiteyi kullananların aşina olacağı önemli bir sıkıntıya neden olmak üzere: Sayfanın tepesine dev bir reklam kutusu eklendi.

Büyük reklam YouTube Masthead reklam kutusu olarak adlandırılır ve ana reklam alanı olarak kabul edilir. Bir Google basın bültenine göre, YouTube’un normal sitesindeki Masthead reklam kutusu benzer şekilde, TV uygulamasında da yer alacak ve “tüm uyumlu cihazlarda birkaç saniye sonra izleyiciler için otomatik olarak oynatılacaktır”.

Google’a göre, YouTube TV uygulaması reklam verenler için önemli bir platform. Uygulamanın günlük izleme süresi saatlik 250 milyon. Ayrıca Google, insanların TV uygulamasında gördüğü reklamları normal TV’de olduğundan biraz daha fazla hatırladığını söylüyor. Yine de, Masthead’in TV’de ne kadar büyük göründüğünü görmezden gelmek zordur ve kullanıcıların rahatsız olabileceği bir durumdur.

Ayrıca YouTube’un TV hizmetlerinde yaptığı küçük bir değişiklik de dikkat çekiyor: Artık YouTube’un TV arayüzüne tarayıcıdan YouTube.com/tv adresinden ulaşılamayacak.

Masthead reklam kutusu bugün bazı bölgelerde beta olarak yayınlanacak.

x