En iyi film listeleri

Bu kılavuzlarla film eleştirmenlerinin ve halkın en çok tavsiye ettiği filmleri keşfedin. Herkesin seveceği bir film seçebilmeniz için çeşitli konular ve türler için seçilmiş listeler içerir.

Tüm zamanların en iyi filmlerinin, bizim en çok sevdiğimiz ve hayatınızda en az bir kez görmüş olmanız gerekenlerin tamamen öznel bir listesini burada bulabilirsiniz. Her film türü için ayrı bir liste hazırladık, bu nedenle size yüzlerce film adı vermek yerine en sevdiğiniz film türlerinde daha fazlası için o film türü için hazırladığımız listeye sizi yönlendireceğiz.

Gençler için film listeleri

Başlangıç, masumiyetin uyanışı, ergenlik ve büyüme serüveni. Olgunluğun gelişi (er ya da geç), genç film tutkunlarımız için her zaman bir mıknatıs, karşı konulmaz bir çekicilik olmuştur. Her dönemin kendi gençlik sineması vardı. Gençler için en iyi filmleri sıraladığımız listeler:

Aile ve çocuk film listeleri

Eğlenceli, sevimli ve tüm izleyiciler için. Evde film izlemek, öğleden sonrayı ailenizle geçirmenin harika bir yoludur. Birçok evde ‘film geceleri’ vardır: oyunlar, pizzalar, kostümler ve herkesin en çok sevdiği… film gecesi! Bazen bir film seçmek, küçük çocuğunuz için en orijinal ismi bulmak kadar karmaşık bir görev haline gelir. Burada sizin için en iyi aile ve çocuk filmlerini sıraladık.

Genel ve tematik film listeleri

Popülerlik kadar öznel bir şeyi nasıl ölçersiniz? Rakamlar kadar objektif bir şeyle. Bu durumda, filmlerin iMDb’de biriktirdiği oy sayısı. Bununla birlikte, ünlü web kullanıcılarının zevkleri hakkında fikir veren kısmi bir gösterge. iMDb’den de feyz alan Ölmeden önce izlemeniz gereken 15 film listemize mutlaka bir göz atmalısınız.

2020’den itibaren virüsler ve salgınlar hayatımıza girdi. O halde sizi Virüsler ve salgınlar hakkında en iyi 20 korku filmi listemize yönlendirelim.

Sizin için daha fazla tematik film listemiz var: